logo

Spółka LOTOS Exploration and Production Norge otrzymała dwie nowe koncesje poszukiwawcze na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Działalność wydobywcza

Spółka LOTOS Exploration and Production Norge otrzymała dwie nowe koncesje poszukiwawcze na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji – mówi Gerhard Bauer, prezes LOTOS E&P Norge. – Koncesje znajdują się na obszarach, którymi interesujemy się już od pewnego czasu. Decyzja norweskich władz jest zgodna z naszymi oczekiwaniami i ambicjami. Potwierdza ona, że w norweskim przemyśle naftowym spółka LOTOS Norge jest uważana za kompetentnego operatora.

Obie koncesje położone są w południowej części Morza Północnego. Koncesja 503 C znajduje się na wschód od pola Sleipner (gdzie Statoil, ExxonMobil i Total wydobywają gaz i kondensat). Koncesja 498 B jest położona na północny zachód od pola Ula (gdzie BP i DONG wydobywają ropę naftową). Partnerami LOTOSU na obu koncesjach są firmy Edison International, North Energy, Lime Petroleum i Skagen44.

Jak zapowiada prezes Bauer, decyzje dotyczące działań spółki na nowych koncesjach zapadną na przełomie lat 2014/2015.

Po podpisaniu dokumentów koncesyjnych, co ma nastąpić w lutym br., LOTOS Norge będzie miała udziały w 26 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Na ośmiu z nich spółka będzie pełnić funkcję operatora.

Norweskie władze wydały decyzje (o przyznaniu koncesji) po ocenie aplikacji 50 firm, które wzięły udział w rundzie APA 2013 (Awards in Pre-defined Areas). Łącznie w tej rundzie 48 firm otrzymało 65 nowych koncesji.

Biuro Komunikacji
Grupa LOTOS S.A.
ul. Elbląska 135,
80-718 Gdańsk,
tel. 58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55,
e-mail: media@grupalotos.pl