Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
 • Premier Litwy otwarty na współpracę z LOTOSEM w obszarze wydobycia węglowodorów
  Działalność wydobywcza 2018-03-09 Premier Litwy otwarty na współpracę z LOTOSEM w obszarze wydobycia węglowodorów

  Grupa LOTOS uzyskała poparcie premiera Sauliusa Skvernelisa dla zwiększenia swojej aktywności biznesowej na Litwie. Podczas wizyty polskiej delegacji w Wilnie jednym z istotnych tematów, poruszonych przez premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego, była współpraca bilateralna w dziedzinie energetyki, w tym także w obszarze możliwości poszukiwań i wydobycia ropy naftowej ze złóż leżących na litewskich wodach terytorialnych. 

  wiecej
 • LOTOS osiągnął rekordowe wydobycie
  Działalność wydobywcza 2016-04-04 LOTOS osiągnął rekordowe wydobycie

  Ponad 2,5 mln baryłek (ok. 350 tys. ton) ekwiwalentu ropy naftowej (boe) wydobył LOTOS w I kwartale br. To prawie 30 tys. boe dziennego wydobycia. Dla porównania po pierwszych trzech miesiącach 2015 wydobycie wyniosło ok. 1 mln boe. Trzy czwarte wydobycia pochodzi ze złóż w Norwegii, pozostałe z koncesji na Bałtyku i Litwie.

  wiecej
 • LOTOS zwiększa wydobycie ropy naftowej
  Działalność wydobywcza 2016-02-12 LOTOS zwiększa wydobycie ropy naftowej

  Łączne wydobycie spółek LOTOS Petrobaltic, LOTOS Norge i LOTOS Geonafta, które operują w Polsce, Norwegii i na Litwie, przekroczyło w lutym br. pierwszy milion baryłek. 

  wiecej
 • Pierwsza ropa z bałtyckiego złoża B8 już w rafinerii
  Działalność wydobywcza 2016-01-05 Pierwsza ropa z bałtyckiego złoża B8 już w rafinerii

  Do rafinerii Grupy LOTOS w Gdańsku przetransportowano pierwszy ładunek ponad 100 tys. baryłek ropy naftowej z bałtyckiego złoża B8. Łączne wydobywalne zasoby złoża B8 zdefiniowano na poziomie ok. 27 mln baryłek ropy oraz 484 mln m3 gazu.

  wiecej
 • LOTOS finalizuje przejęcie udziałów w złożach na polu Sleipner
  Działalność wydobywcza 2015-12-22 LOTOS finalizuje przejęcie udziałów w złożach na polu Sleipner

  Spółka LOTOS Norge uzyskała zgody administracyjne Norweskiego Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Ropy i Energii na nabycie pakietu aktywów na polu gazowym Sleipner. O zawarciu umowy w tej sprawie ze spółką ExxonMobil Norway LOTOS informował 2 listopada br.

  wiecej
 • LOTOS przejmuje udziały w kolejnych złożach w Norwegii
  Działalność wydobywcza 2015-11-02 LOTOS przejmuje udziały w kolejnych złożach w Norwegii

  Spółka LOTOS Exploration and Production Norge AS zawarła z ExxonMobil Exploration and Production Norway umowę dotyczącą nabycia pakietu aktywów na polu gazowym Sleipner, zlokalizowanym w norweskiej strefie Morza Północnego.

  wiecej
 • LOTOS ma pierwszą ropę z B8
  Działalność wydobywcza 2015-10-06 LOTOS ma pierwszą ropę z B8

  Spółka LOTOS Petrobaltic, jedyna firma poszukująca i wydobywająca ropę i gaz z polskiej strefy ekonomicznej Morza Bałtyckiego, uruchomiła wstępną produkcję na kolejnym złożu. Chodzi o pole naftowe B8, którego potencjał wydobywczy oszacowano na 3,5 mln ton ropy.

  wiecej
 • Platforma LOTOS Petrobaltic gotowa do uruchomienia wydobycia ze złoża B8
  Działalność wydobywcza 2015-05-21 Platforma LOTOS Petrobaltic gotowa do uruchomienia wydobycia ze złoża B8

  W gdyńskiej stoczni Nauta zakończył się remont w zakresie odnowienia klasy platformy wiertniczej LOTOS Petrobaltic. Wszystkie wykonane prace miały na celu zapewnienie jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska.

  wiecej
 • LOTOS konsekwentnie realizuje plan zagospodarowania złoża B8 na Morzu Bałtyckim
  Działalność wydobywcza 2015-02-06 LOTOS konsekwentnie realizuje plan zagospodarowania złoża B8 na Morzu Bałtyckim

  Dążąc do uzyskania racjonalnej stopy zwrotu z inwestycji oraz mając na względzie trudną sytuację na globalnym rynku ropy naftowej, spółka LOTOS Petrobaltic zdecydowała o modyfikacji planów dotyczących modernizacji platformy „Petrobaltic”. Jednocześnie spółka zapewnia, że pozostałe prace związane z uruchomieniem wydobycia ze złoża B8 są realizowane zgodnie z harmonogramem.

  wiecej
 • PGNiG i LOTOS Petrobaltic wspólnie poszukają ropy w północno-wschodniej Polsce
  Działalność wydobywcza 2015-01-09 PGNiG i LOTOS Petrobaltic wspólnie poszukają ropy w północno-wschodniej Polsce

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA podpisało z LOTOS Petrobaltic umowę o wspólnych operacjach na koncesji Górowo-Iławeckie w północno-wschodniej Polsce.

  wiecej